3 כללים פשוטים של סגנון אקלקטי עם רהיטים מעוצבים

חובבי עיצוב מקפידים לעקוב אחר מגמות העיצוב החדשות, אבל במקרים רבים, המגמה הנוכחית לא בדיוק מתאימה להעדפות הסגנון האישי או סגנון עיצוב הפנים של הבית. כששואלים אותי מה היא מגמת העיצוב הנוכחית, אני עונה עם שאלה משלי: "מה גורם לך להרגיש טוב כשאת בבית?"

התשובה מאפשרת לאדם לחשוב על סוג הסביבה שתגרום לו לאושר ונוחות, וזוהי המגמה שצריך לעקוב אחריה. אנשים גדלים ומתפתחים בחללים שבהם הם חיים לאורך זמן, ולא כל יום יש להם בבית חדר ריק שצריך להתחיל לעצב אותו מאפס, אבל אם זה המקרה שלכם, בואו נדבר.

מגמת העיצוב האהובה עליכם היא מגמת העיצוב הנכונה

שמי איגי, ואני איש העץ שלכם. אם אתם מתקשים להחליט על סגנון מוגדר וברור כשיש לכם אוסף אקראי של חפצים ופריטי ריהוט, תוכלו להשתמש בהם, להוסיף להם פריטים, חפצים וכמה רהיטים מעוצבים, לשלב ביניהם וליצור שטח שיש לו אופי, השראה ואישיות, וזאת תמיד תהיה המגמה שלכם! אז בואו נדבר על שלושה כללים פשוטים של עיצוב אקלקטי עם עיצוב בעץ.

1. איזון הוא ההיבט החשוב ביותר שכדאי לקחת בחשבון כשיוצרים מרחב אקלקטי

כשמשלבים סגנונות ופריטי עיצוב שבדרך כלל לא הולכים ביחד, חשוב לוודא שהיבט אחד של העיצוב אינו דומיננטי מדי. שיטה קלה להתחיל ליצור את הסגנון הזה היא למצוא כמה סגנונות שאפשר לשלב ביחד. לאחר שזיהיתם אילו סגנונות מפתח מתאימים לכם, השתמשו בהם כנוסחה לבחירת רהיטים מעוצבים והניחו אותם בחלל שלכם.

לדוגמא, תוכלו לשלב שידה קלאסית עם כמה פריטים קטנים מעץ ולהתאים להם משטח מעץ עם מגירות שמדגיש אותם. מומלץ להתחיל עם שילוב כמה רהיטים גדולים שיוצרים מחזור שלם והרמוני, כך שתוכלו להבטיח שכל סגנון עיצוב שבחרתם, מתפקד באופן שווה ועוזר לשמור על סוג של קצב במרחב שלכם.

2. עיצוב אקלקטי מצליח רק אם תרגישו בנוח בסביבה שיצרתם

לכן חשוב שסגנון העיצוב שלכם יתמקד בנוכחות מרקמים בחלל כך שתיווצר אווירה חמה ומזמינה. רהיטים מעוצבים בסגנון אמנותי, שמשולבים עם פריטים אחרים יוצרים סביבה מעניינת, כמו גם עומק וממד.

שולחנות פינתיים עם גימור מבריק ניתנים לשילוב עם שידת מגירות יפה, וכדי ליצור סגנון נהדר תוכלו לשלב עוד פריטי ריהוט אהובים שגם אם הם מנוגדים, ביחד הם יוצרים הרמוניה.

3. מערכת היחסים בין הרהיטים שבחרתם

כשאתם מעצבים חדר, יש כמה דברים שחשוב לקחת בחשבון. אחד השיקולים הוא היחס בין מרכיבי החלל, שזה אומר שכשאתם מעצבים חדר, מומלץ לחשוב על היבטים חשובים כמו היחס שבין פריטי הריהוט שתופסים את החלל.

כל פיסת ריהוט צריכה להשתלב עם פיסת ריהוט אחרת, כי שילוב פריטים שאינם פרופורציונאליים יכול לשבש את הזרימה בחדר, לדוגמא, תליית שעון ענק מאחורי מנורה זעירה.

יצירת מערכת יחסים בין פריטי עיצוב יכולה להתבטא עם הצבת פריטים בודדים או שימוש בפריט אחד באופן שיוצר המשכיות לפריט הבא. פשוט תחשבו על רהיטים מעוצבים כפריטי ריהוט שמכניסים אנרגיה לסגנון העיצוב שבחרתם.

ליצירת קשר מהירה