בניית פרגולה מעץ גושני

אם תכניסו עשרה נגרים לחדר אחד, קרוב לוודאי שתקבלו עשר שיטות לבנות פרגולה אחת. אבל כשזה מגיע לבניית הבסיס של הפרגולה, צריך לקחת בחשבון את מיקום הרהיטים, איכות הבנייה, יציבות הקורות, ובעיקר את שיטת הבנייה הנכונה להימנע מהתמוטטות הפרגולה. 

בניית פרגולה דורשת שימוש בציוד הנכון ובבחירת העץ הנכון, ולא מתחילה ונגמרת בעיצובים השונים. לכן כשמזמינים ממני בניית פרגולה מעץ גושני, אני נוקט בגישה אחרת.

בניית בסיס הפרגולה

לפני שמתחילים לבנות את הפרגולה, חשוב להכין תכנית עבודה מפורטת, ציוד מתאים ובחירת המיקום המתאים ביותר להצבת הקורות. 

אז כשאני מתחיל בתכנון העבודה, אין מקום לניחושים, אלא לוודאות מוחלטת שהפרגולה תהיה יציבה, לא משנה באיזה גובה היא נבנית. וכן, בניגוד למוצרי ריתוך, פרגולה מעץ גושני נשארת יפה, נוחה לשימוש וקלה לתחזוקה. 

לפני תחילת העבודה

שלב התכנון צריך לכלול שיקולי תחזוקה, שצריכים להיות נמוכים ככל הניתן, בחינת חומרים יציבים, הקצאת מספיק מקום לרהיטים, שיקולי אור טבעי, ובחירת הצבת הפרגולה על מדשאה או על קרקע חשופה. 

כשלוקחים את כל השיקולים האלה בחשבון, חשוב להבין שאם בוחרים להתקין את הפרגולה על המדשאה למשל, אבל אין מי שיטפח את הגינה, המדשאה הנחמדה תהפוך עד מהרה לשטח מלא עשבים שוטים, שיטפסו על הפרגולה, יפגעו במראה שלה, וימלאו אותה בחיידקים שנוטים להסתתר בסבך עשבים שגדלים בפראות.

גם בחירת הקרקע צריכה להיות מוקפדת

גם אם אתם בוחרים בניית פרגולה מעץ גושני על קרקע חשופה, אבל הקרקע אינה מטופחת היטב, הפרגולה לא תישאר יציבה. 

לכן חשוב להחליט איפה בגינה תמוקם הפרגולה, מה הם שיקולי התאורה הטבעית שיש בסביבה, והאם יש צורך ליישר תחילה היטב את השטח. וזה לא הכול, כי עכשיו מגיע שלב חפירת התעלות להצבת כל הקורות, וזהו השלב הכי חשוב בעבודה.

חושבים שהדרישה למקצוענות ומומחיות מוגזמת? תחשבו על מגדלי עזריאלי

בניית פרגולה מעץ גושני שנשארת יציבה במקום שבו היא הוצבה, ומחזיקה מעמד זמן רב ככל האפשר, היא עבודה קצת מתוחכמת, ואי אפשר להגזים בחשיבות הידע המקצועי שדרוש לביצוע עבודה זו. 

כי אתם רוצים שהפרגולה שלכם תחזיק מעמד יותר מכמה חודשים, וכדאי מאוד שהיא תהיה יציבה כמו שמגדלי עזריאלי יציבים. אז אתם צריכים לבחור מומחה שמבין בשיטות מקצועיות לביצוע עבודות בעץ.

על שיקולי הניקוז חשבתם?

כדי לקבע היטב את הפרגולה על בסיס יציב, יש להוסיף שכבת חצץ מכוסה בד בבורות שנחפרו, ואז יש לתת את הדעת על שיקולי ניקוז היקפי בתוך הבית, ולתכנן בהתאם מקום לניקוז ומרקם שימנע הצטברות מים מתחת לקורות, ויסחף את הפרגולה ברחבי הגינה שלכם.

עכשיו אפשר להתקין את הקורות

כדי להתקין את הקורות והגג בתהליך נכון, חשוב לבחון מקרוב את המבנה הפנימי של הפרגולה, ולהתקין את הקורות במרחקים שווים שיאפשרו ישיבה נוחה בתוך הפרגולה, עם מספיק מקום לרהיטים.

אז במקום להסתבך עם בניית פרגולה מעץ גושני, פשוט הזמינו שירותי מומחה שיקים את הפרגולה שאתם חולמים עליה, ושתשמש אתכם לכל החיים.

ליצירת קשר מהירה